Outlet to pomysł na biznes

Nadchodzi czas letnich wyprzedaży. Wiele sklepów oferuje mnóstwo atrakcyjnych cen…ale co powiecie na sklepy w których promocja trwa cały rok? Mowa tutaj o outletach i ich coraz większej popularności w Polsce.
Chcecie dowiedzieć się czy warto kupować lub prowadzić outlet? Podpowiadamy…oczywiście, że warto!

„Outlet” – ogromne centrum wyprzedaży

Jest to sklep bądź centrum handlowe gdzie sprzedawcy oferują nam kolekcje znanych marek z obecnych lub poprzednich sezonów w cenach dużo niższych niż pierwotne. Podstawowe rabaty wynoszą 30% oryginalnej ceny, jednak można spotkać się z rabatami nawet do 70% czy 80%!

W USA, Włoszech czy Wielkiej Brytanii, outlety można znaleźć niemal na każdym rogu ulicy. Przykładem na to jest najbardziej rozpoznawany sklep TK Maxx, obecny również na rynku polskim. Wraz z konceptem TK Maxx, w dużych polskich miastach powstają nowe, niezależne sklepy wyprzedażowe, a nawet duże centra outletowe. Nic dziwnego. Takie atrakcyjne ceny wraz z dużym wyborem wysokiej jakości asortymentu przyciągają masę konsumentów.

Co tak naprawdę możemy kupić w outlecie?
Najbardziej popularne są outlety odieżowe. Jednak możemy spotkać również outlety budowlane, z elektroniką, wyposażeniem do domu czy asortymentem dla dzieci. Osoba prowadząca outlet poprzez dostęp do produktów powyprzedażowych, stocków nadprodukcyjnych etc, jest w stanie zaoferować konkurencyjną cenę kupującym.
Branża ta charakteryzuje się niskimi marżami, ale za to wyższym obrotem, co zadowala handlowca, a przede wszystkim konsumenta.

hurt outlet bielizna

Popularność rośnie. Badania przeprowadzone przez hiszpańską Grupę Neinver, do której należy w Polsce pięć centrów outletowych „Factory”, podaje, że w pierwszym połroczu tego roku wybrało się do nich
ok. 7,5 mnl klientów. Prawie o milion więcej niż w roku ubiegłym. Warszawskie Factory Ursus powiększyło się z 13,7 tys. do prawie 20 tys. m kw. Powstalo 30 nowych sklepów, a od czasu powiększenia Outletu odwiedza go o 30% więcej konsumentów. Centra typu Outlet powoli stają się również odzwierciedleniem tradycyjnych galerii handlowych, wyposażonych w centra rozrywki bądź wypoczynku.

Oprócz dużych centrów, znajdziemy rozsiane po całej Polsce sklepy z outletowym asortymentem nie tylko jednej, ale kilku lub kilkunastu znanych marek. Coraz częściej zauważamy też outlety specjalistyczne np. odzież sportowa, suknie wieczorowe czy też bielizna. Warto sprawdzić czy Wasze miasto nie posiada takiego sklepu!

Koncept Bilbette Outlet, outletu z bielizną damską, powoli pozyskuje uznanie wśród klientek, nie tylko lokalnie na podkarpaciu, ale też w innych częściach kraju. Właściciele butików, sklepów bieliźnianych i odzieżowych poprzez wdrożenie oferty Bilbette Outlet osiągają wyższą sprzedaż i pozyskują nowych klientów. Warto podkreślić, że istniejące metody i modele w handlu z biegiem czasu zmieniają się. To, co funkcjonowało 10 lat temu, niekoniecznie sprawdza się obecnie. Aby nie pozostać w tyle, należy być otwartym na nowe metody sprzedaży.
Zapraszamy do współpracy!