Jaki rozmiar biustonosza? Jak dobrać biustonosz?

Wszyscy słyszymy statystyki: 75% lub 80% kobiet nosi niewłaściwy rozmiar biustonosza. Czy to prawda? Miejmy nadzieję, że nie. Prawda jest taka, że ​​nasze ciała zmieniają się zawsze, gdy przybieramy lub schodzimy z wagi, gdy nabieramy lub tracimy masę mięśni podczas ćwiczeń, gdy nasze ciało zmienia się w trakcie ciąży lub karmienia. Bardzo ważnym czynnikiem jest też wiek. Więc nawet jeśli miałaś odpowiedni rozmiar w zeszłym roku, nie oznacza to, że Twój biustonosz jest nadal dobrze dopasowany. Zastanów się nad tym nawet jeśli uważasz, że doskonale wiesz jak dobrać biustonosz.

Nie jesteśmy fankami trzymania się precyzyjnych pomiarów. Dlaczego? Otóż jest to sztuka … nie nauka. Faktem jest, że trudno zmierzyć poprawny rozmiar, zwłaszcza jeśli obecnie nosisz nieodpowiedni biustonosz. Dlatego warto po zmierzeniu się, pomyśleć o innych czynnikach, które mogą wpłynąć na Twoją decyzję zakupu nowego stanika.

Jaki rozmiar biustonosza wybrać? Jak dobrać biustonosz idealny?

Często jest to kwestia dostosowania rozmiaru miseczki lub rozmiaru obwodu – niekoniecznie obu w tym samym czasie. Wiele kobiet nosi zbyt luźny biustonosz w obwodzie lub za małe miseczki – postaramy się pomóc Ci to zrozumieć.

Producenci mówią, że ciała kobiece są tak różne, że system pomiarowy do wykroju miseczek nie przynosi za każdym razem perfekcyjnych rezultatów. Dlatego ważne jest indywidualne podejście do sprawy.

jak mierzyc biust w domu

Link jak się mierzyć –

https://bilbetteoutlet.eu/

O czym jeszcze musimy pamiętać przy wyborze odpowiedniego biustonosza?

  • Poznaj swój typ ciała – pamiętaj, że Twoja figura i kształt biustu będą miały znaczenie przy wyborze typu biustonosza.
  • Upewnij się, że nowy biustonosz jest dobrze dopasowany – nie za luźny, nie za opięty. Zrób test podkoszulka czy ładnie się układa pod obcisłym ubraniem (pisaliśmy o tym niedawno na Facebooku). Dobrze dopasowany biustonosz będzie wystarczająco obcisły, by zmieścić tylko dwa palce pod obwodem.
  • Większość biustonoszy wykonana jest z elastycznego materiału i z biegiem czasu będzie się rozciągać. Wybierz biustonosz, który dobrze pasuje do najszerszego możliwego zapięcia, aby zmniejszać obwód, gdy materiał zacznie się rozciągać.
  • Poruszaj się – biustonosz nie powinien zmieniać pozycji na ciele, podnosić się w górę lub opadać w dół, a piersi powinny leżeć wygodnie w miseczkach!
  • Inne czynniki – ciąża, kształt biustu w starszym wieku, powiększanie lub pomniejszanie piersi, mastektomia. Postaramy się poruszyć te tematy w kolejnych wpisach.

Wiele naszych pięknych biustonoszy pochodzi od projektantów z Wielkiej Brytanii. Pamiętaj, że system pomiarowy będzie różnił się od polskiego więc warto zawsze zapytać o odpowiednik pomiaru w Polsce. Renomowane marki z UK można już znaleźć w dobrych sklepach brafitterskich w kraju, więc wiele z Was pewnie wie, że ta właśnie bielizna cieszy się najwyższą renomą.

Poniżej tabelki dla tych, którzy nie znają jeszcze rozmiarów brytyjskich  –

JAK SIE MIERZYC BIUSTONOSZ

Dlaczego polecamy staniki z Wysp?

To temat o którym dużo pisze się w Internecie. To nieprawda, że nie chcemy nosić polskich marek. Chcemy jednak nosić bieliznę najlepszej jakości, o ładnych fasonach, ciekawych wzorach i przede wszystkim dobrze skonstruowaną (stanik zazwyczaj posiada aż 25 elementów w swojej anatomii). No i tutaj niestety polskie marki nie są w stanie przeskoczyć wysokiej poprzeczki jaką stawiają producenci z UK, którzy są liderami w produkcji biustonoszy na rynku europejskim i nie tylko!

najlepsze staniki z uk

 

W Bilbette Outlet mamy fantastyczny wybór biustonoszy ekskluzywnych marek z Wielkiej Brytanii w jeszcze lepszych cenach outletowych do -80%. Zapraszamy na zakupy i porady brafitterskie.

www.bilbetteoutlet.eu